بررسی تکنولوژی پاور آی کیو Power IQ

تکنولوژی پاور آی کیو Power IQ

تا به حال از خود پرسیده اید که چرا تلفن همراه شما با برخی درگاه های شارژ سریعتر و با برخی کندتر شارژ می شوند؟ این موضوع اغلب تنها به قدرت شارژ شما مربوط نمی شود. برخی درگاه ها به زبان درستی که بتواند دستگاه شما را با نهایت سرعت شارژ کند صحبت نمی کنند. شارژ آیفون خود را با یک آداپتور اندروید امتحان کنید و یا برعکس تا ببینید که زمان شارژ شما می تواند دو برابر به طول بینجامد یا نه!
وقتی از زبان درست دستگاه حرف میزنیم، منظور میزان جریان خروجی آداپتور و مقدار جریان ورودی دستگاه است.
ساده تر بیان کنیم:
هر دستگاه هوشمند یک مقدار جریان مشخصی را می تواند از باتری قابل شارژ خود عبور دهد. برای مثال یک گوشی آیفون ۶S به ۱ آمپر جریان نیاز دارد، اما شارژرهای متفرقه هر کدام جریان های مختلفی مثل ۲ یا ۳ آمپر انتقال می دهند. به همین دلیل است که اگر دستگاه خود را با شارژری که جریان بالاتری می تواند انتقال دهد شارژ کنید، دستگاه هوشمند شما زودتر شارژ شده ولی به باتری صدمه زیادی وارد می کند.
اینجاست که تکنولوژی به نام پاور آی کیو Power IQ راه حل این مشکل است.
مدار پاور آی کیو در قسمت وررودی شارژر و یا پاوربانک طراحی می شود و تشخیص میدهد که برای دستگاه شما چه مقدار جریان تعریف شده که به هما میزان قدرت را به باتری انتقال دهد.

در واقع پاور آی کیو Power IQ به معنای تشخیص مقدار قدرت خروجی متناسب با میزان جریان ورودی مورد نیاز دستگاه در حال شارژ می باشد.

شرکت انکر Anker نیز در تمامی دستگاه های خود از تکنولوژی پاور آی کیو Power IQ استفاده کرده است تا  شارژی سریع و مطمئن را به دستگاه هوشمند شما انتقال دهد.